Дубівська громада
Ковельський район, Волинська область

як харчуються діти нашої громади

             

      Шановні жителі нашої громади! На 24 позачарговій сесії сільської ради, яка відбулась перед початком нового навчального року,  було прийнято рішення про встановлення вартості харчування в закладах освіти на території нашої ОТГ. Питання не просте, тому і обговорювалось бурхливо, як на сесії, так і після того. Дискусія розгорілась і підчас загальношкільних зборів у Дубівській школі.Частина батьків розуміє і підтримує рішення щодо встановлення вартості харчування в розмірі 8 грн. за сніданок, інші ж не задоволені.

        Хотілось би пояснити, що діючим рішенням пільгуються всі учні 1-4 класів (а це близько 400 учнів), які проживають та зареєстровані на території нашої громади - 3 грн. від вартості харчування за рахунок сільського бюджету; для дітей, що відвідують дошкільні навчальні заклади та дошкільні групи НВК (це 144 дитини) - 50% пільга від вартості харчування за день. Крім того від плати за харчування дітей в усіх закладах освіти звільнені батьки, які перебувають в зоні АТО (на час перебування), а також всі категорії дітей, які мають пільгу згідно діючого законодавства України.

          Вартість приготування однієї порції сніданку становить 5 грн.(1,50 грн.- на оплату за електроенергію та 3,50 грн. - на оплату праці кухаря). Даною сумою пільгуються всі діти, які харчуються в шкільних їдальнях. Розрахунок проводився по Дубівській школі де харчується 200-220 дітей щоденно, а в менших школах та у дошкільних закладах ця сума буде значно більша.

          Отже, в загальному із сільського бюджету виділяється 8 грн. на харчування одного учня 1-4 класів, батьки доплачують 5 грн., а на одного учня 5-11 класів - 5 грн., батьки доплачують 8 грн. 

      До даного питання ми знову повернемось на наступій сесії сільської ради, адже депутати підтримали запит від представника політичної партії "УКРОП" щодо встановлення безкоштовного харчування дітям, батьки яких перебували або перебувають в зоні АТО.

          Швидше за все нам доведеться пільгувати лише дітей учасників АТО, адже на всіх інших бюджету не вистачить.

                                                                                                                                                       Сільський голова Роман Троцюк« повернутися до списку новин