Ковельське управління ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області застерігає!

Дата: 18.04.2021 21:51

СИМУЛІДОТОКСИКОЗИ.

На зміну холодам прийшло різке потепління. Незабаром вийде на пасовище худоба.

В  перші тижні на випасі  тварин підстерігає  небезпечне  захворювання  симулідотоксикоз.   Хвороба пов’язана з нападом на тварин кровосисних комах (мошки), які при укусі виділяють сильнодіючий гемолітичний токсин. Основні ознаки захворювання це набряки, підвищення температури тіла, загальна слабкість та інтоксикація, підшкірні крововиливи.

При перших ознаках захворювання слід повідомити спеціаліста ветмедицини, оскільки хворим тваринам потрібна негайна і кваліфікована допомога. Смерть тварини може настати протягом кількох годин, при чому характеризується масовістю.

Для попередження захворювання і загибелі тварин потрібно дотримуватись режимів випасання в період найменшої активності комах – з10-11 години до 17-18, випасати в добре провітрюваних ділянках випасу. Уникати низьких  заболочених місць біля швидкоплинних водойм (річок,канав) . Обробляти тварин репелентами (препарати, що відлякують комах), можна використати димокурні багаття чи спеціальні димові шашки.

При перших ознаках захворювання необхідно негайно припинити випасання та загнати тварин в приміщення і викликати спеціаліста ветмедицини, оскільки хворим тваринам потрібна негайна і кваліфікована допомога. Смерть тварини може настати протягом кількох годин, при чому характеризується масовістю.