Стоп домашньому насильству!

Фото без опису

Домашнє насильство: що це таке, як його розпізнати, куди звертатись по допомогу?

Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки та діти.

Домашнє насильство - протиправні дія або бездіяльність (а також погрози їх вчинення) у формі фізичного, сексуального, психологічного, економічного насильства, що вчиняються у визначеному колі осіб, незалежно від місця їх проживання.

7 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», в якому запроваджено комплексний підхід та визначено систему заходів щодо запобігання та протидії фізичному, психологічному та сексуальному насильству в сім’ї.

Кого це може стосуватися?

• мати
  • батько
  • діти
  • прийомні діти
  • прийомні батьки
  • батьки-вихователі
  • діти-вихованці
  • двоюрідні дід та баба
  • племінники
  • опікуни
  • чоловік і дружина
  • подружжя
  • подружжя у цивільному шлюбі
  • колишнє подружжя
  • наречені
  • особи, які мають спільну дитину
  • двоюрідні онуки
  • особи, які перебувають під опікою чи піклуванням
  • патронатні вихователі
  • рідні брати та сестри
  • двоюрідні брати та сестри
  • рідні бабуся та дідусь
  • прадід та прабаба
  • дядько та тітка

Фото без опису

Головною проблемою насильства в сім’ях є те, що воно найчастіше не виходить за межі зачинених дверей, а відтак «насильник» залишається непокараним і продовжує знущатись над рідними. Найчастіше, сім’я, в якій живе насильник, піддається психологічному тиску, а такий вид домашнього насильства виміряти і довести практично неможливо. Людина, яка піддається насильству, постійно перебуває у пригніченому стані та боротись із «тираном» практично не має сили. Різні форми приниження та знущання у родині відображаються на дітях, які й самі безпосередньо страждають або й переймають приклад насильницьких дій.

Ніяке насильство не може бути виправдане. Воно не лише принижує людину, але й часто стає причиною травм, хвороб та навіть смерті. Кривдник, який один раз вчинив акт агресії, буде повторювати його нескінченну кількість разів.

Важливо не терпіти знущання, а звернутися за порятунком. Існують служби та організації, які надають допомогу в ситуаціях насильства в родині. Своєчасне звернення — це перша сходинка на шляху до повноцінного та радісного життя. того життя, на яке заслуговує кожна людина.

Зазнаєте домашнього насильства? Отримайте допомогу!

Зателефонуйте в поліцію за номером – 102. Якщо є загроза життю та здоров’ю, правоохоронці винесуть терміновий заборонний припис кривднику (до 10 діб) - зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи; заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи; заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою. У випадку сексуального чи фізичного насильства слідчий Вас направить на судово-медичну експертизу.

За необхідності зверніться за медичною допомогою до медичного закладу103.

Заклади охорони здоров’я:

•        Амбулаторія загальної практики сімейної медицини с.Дубове вул.Ковельська, 72а

•        Амбулаторія загальної практики сімейної медицини с.Буцинь вул.Шкільна,16

•        Амбулаторія загальної практики сімейної медицини с.Облапи вул.Незалежності, 102

Отримайте медичну допомогу та виписку з описом травм, пошкоджень чи інших ознак злочину, якщо було фізичне чи сексуальне насильство. В подальшому вона може знадобитись для захисту Ваших прав.

Зверніться до відділу соціального захисту населення за адресою с. Дубове, вул. Ковельська, 72 тел. 99-122.

Тут приймуть заяву та залучать необхідні установи для надання допомоги.

Зверніться до Центру надання соціальних послуг, який  знаходиться за адресою с. Дубове, вул. Ковельська, 72 тел. 99-101. Фахівці нададуть необхідні консультації та соціальні послуги.

Зверніться у Службу у справах дітей, яка знаходиться за адресою с. Дубове, вул. Ковельська, 72 тел. 99-101, якщо Ваші діти - неповнолітні. Діти потребують допомоги, якщо вони зазнають домашнього насильства або є його свідками.

Зверніться до мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі за адресою м. Ковель, вул. Незалежності, 73, каб. №106 тел. 6-17-48 з 08.00 год. до 17.00 год. Фахівці нададуть психологічну допомогу та відповідні інформаційні консультації.

Допомога у випадку домашнього насильства на Державному рівні.

24 Січня, 2024 р., 09:30
Інформаційна пам'ятка щодо запобігання випадкам дискримінації за ознакою статті
23 Січня, 2024 р., 16:59
Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом, стає жахливою та руйнівною зброєю, яку ворог свідомо використовує у воєнних конфліктах для створення атмосфери страху, безпорадності та деморалізації населення.
12 Грудня, 2023 р., 09:01
16 днів проти насильства в закладах освіти Дубівської сільської ради
12 Грудня, 2023 р., 08:38
«Дитинство без насильства»
28 Листопада, 2023 р., 12:37
За ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та за сприяння першої леді України, у співпраці з Фондом Народонаселення ООН в Україні, в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» імплементується кампанія «Зроби крок. Чуйність перемагає насильство».