Безпека праці в зимовий період

Дата: 24.11.2021 16:32

В осінньо-зимовий період на працівників, особливо на тих, які працюють на відкритому повітрі, впливають негативні погодні умови: дощ, сніг, хуртовина, понижена температура, посилений вітер та інше. Низький рівень температури повітря також відчувають працівники, які працюють у закритих неопалюваних приміщеннях. У зимовий період збільшується кількість випадків падіння працівників під час пересування пішки та настання дорожньо-транспортних пригод. Завдання роботодавця – попередити травмування працівників. Із цією метою в осінньо-зимовий період на підприємствах необхідно: - виділити спеціальні місця для обігріву; - встановити режим праці та відпочинку, що передбачає можливість перерв для обігріву; - забезпечити працівників засобами індивідуального захисту (теплим спецодягом, взуттям, рукавицями); - проводити своєчасне прибирання території підприємства від снігу, посипати пішохідні доріжки піском; - провести технічне обслуговування автомобілів, при потребі провести заміну гуми та використовувати відповідні незамерзаючі розчини для системи охолодження й омивання скла. Слід пам’ятати про основні правила пересування в зимовий період, коли існує імовірність падіння: - пересуватися не поспішаючи по пішохідних доріжках; - вдягати зручне взуття на низькому підборі та неслизькій підошві; - бути уважним під час переходу проїжджої частини дороги та пересування по східцях; - ступати на всю підошву взуття, не підіймаючи високо ступні ніг; - не переносити, по можливості, в руках важкі речі та не тримати руки в кишенях; - триматися подалі від будинків – ближче до середини тротуару з метою попередження травмування від падіння з даху снігу, бурульок. Водіям транспортних засобів слід бути обачними, їхати з найменшою швидкістю та пам’ятати, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автотранспорту. Для збереження життя й здоров’я працюючих необхідні бажання і спільні зусилля роботодавців та працівників у створенні безпечних умов праці відповідно до встановлених норм.

Ковельське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області