ОГОЛОШЕННЯ!

Дата: 30.09.2022 11:50

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року № 667, Держпродспоживслужба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який реалізує державну політику у галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, ідентифікації та реєстрації тварин.

Метою ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин є встановлення ефективних та дієвих засобів виявлення, локалізації, контролю і за можливості ліквідації хвороб тварин, занесених на територію України, попередження обігу тварин, які захворіли на хворобу, що підлягає повідомленню або щодо яких є підозра про захворювання на таку хворобу, а також забезпечення належного рівня захисту здоров’я тварин та пов’язаний із цим захист здоров’я людей.

Законодавство з ідентифікації та реєстрації тварин визначає основні засади та порядок, а саме:

• обов’язковість проведення ідентифікації та реєстрації тварини в залежності від виду відповідно до нормативно-правових актів – протягом 7 днів від народження для великої рогатої худоби, овець і кіз, протягом 60 днів від народження або перед вибуттям з господарства для свиней;

• проведення реєстрації даних про господарства, переміщення, забій, облік тварин у господарствах фізичних, юридичних осіб та фізичних осіб підприємців;

• забезпечення задоволення потреб споживачів відповідної тваринницької продукції (м'ясо, молоко) щодо придбання якісних та безпечних продуктів харчування.

Тому рекомендуємо власникам сільськогосподарських тварин звернутись до Держпродспоживслужби для проведення ідентифікації та реєстрації тварин